Urządzenia fotowoltaiczne

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznych

Pomimo niskiej awaryjności instalacji fotowoltaicznych, powinno się je ubezpieczyć przed nieoczekiwanymi sytuacjami, na które niestety nie mamy wpływu. Dość długa eksploatacja fotowoltaiki, która może trwać nawet 20-30 lat wymusza ubezpieczenia instalacji na wypadek uszkodzenia.

Wandalizm i złe warunki pogodowe to główne argumenty przemawiające za ochroną instalacji. Dlatego też nie należy odkładać tego tematu na później i natychmiast postawić na dobrą firmę ubezpieczeniową. Warto wiedzieć, że instalacje można ubezpieczyć oddzielnym ubezpieczeniem, ale również dołączyć ją do ubezpieczenia domu.

Ile kosztuje ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych?

Instalacje fotowoltaiczne KielceCo firma to inna oferta. Koszt ubezpieczenia zależy od ilości paneli na dachu czy gruncie. Przeciętnie opłata wynosi 500 zł za pojedyncze ogniwo. Jednak uszkodzenia fotowoltaiki mogą osiągnąć wartość nawet 100 000 złotych. Oprócz opłat związanych z fotowoltaiką należy wziąć pod uwagę również koszty rekonstrukcji dachu, który tak często również ulega zniszczeniu.

Jakie są szczególne zagrożenia dla paneli słonecznych?

Wiele pakietów zawiera również ubezpieczenie przed kradzieżą, wandalizmem, a także zniszczenia instalacji przez dzikie zwierzęta, które dość często przegryzają kable instalacji. 

Nie warto zwlekać z ubezpieczeniem instalacji. Pamiętajmy, że każdy dzień, w którym instalacja nie będzie działać, jesteśmy również stratni.

 

 

 

Spraw, by Twój dom stał się samowystarczalny. Skorzystaj z urządzeń naszej firmy!